Haber

Gaziantep Valisi Davut Gül İstanbul’a atandı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle İstanbul Valiliği’ne atanan Davut Gül, Gaziantep’te düzenlenen veda programının ardından kentten ayrıldı.

Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanlığı’na atanmasının ardından, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle İstanbul Valiliği’ne Gaziantep Valisi Davut Gül atandı. Gaziantep’te 4 yıl 7 ay görev yapan Davut Gül için valilik önünde veda programı düzenlendi. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, kurum yöneticileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

‘GAZİANTEP’İN ÖĞRETİSİ YOL HARİTASI OLACAK’ Davut Gül, burada yaptığı konuşmada, Gaziantep’te görev yaptığı dönemde öğrendiklerinin İstanbul’daki yol haritası olacağını belirtti. Herkesten helallik isteyen Vali Gül, “Yaklaşık 4 yıl 7 aylık süreci gönül rahatlığıyla bitirdik. Bugün belediyemizin onayıyla şehirlerin sultanı İstanbul’a gitmek için bir merkeze geldik. Başkanım inşallah kazasız bir şekilde İstanbul’da hizmet etmek nasip olur.Şehirlerin sultanı yılına girerken Gaziantep’in bana öğrettiklerinin ve sizin bana öğrettiklerinizin bize yol haritası olacağına inanıyorum.Lütfen kabul edin. Biz de bu şehrin evladı olarak İstanbul’dayız.İki şey vardır ki Allah affetmez.Birincisi O’na şirk koşmak.İkincisi köle hakkıdır.Dört buçuk senedir hakkın mutlaka kahrolmuştur. geçti. Hakkım varsa sonuna kadar helal olsun. Bana da hakkını bildir. Geldiğin için sağ ol. Geldiğin için sağ ol.” Vali Gül, konuşmasının ardından katılımcılarla vedalaşarak İstanbul’a hareket etti.

paluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu