Haber

Gazeteci sendikalarından hükümete tepki: Bu akıl dışı karardan vazgeçin

TÜRK-İŞ’e bağlı Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve DİSK’e bağlı Türkiye Matbaa ve Matbaa İşçileri Sendikası (DİSK) Basın-İş) sendikaları, Twitter’daki erişim sorunu nedeniyle hükümete tepki gösterdi.

TGS’den yapılan açıklamada, depremzedelerin ve yardım çalışmalarına katılanların Twitter üzerinden davetiye yaptıkları hatırlatıldı.

Açıklamada, “Deprem mağdurları buradan seslerini duyuruyor. Ülkenin geri kalanı buradan haber alıyor ve yardım alıyor. İktidarın acizliğini gizlemek için dayanışmayı mı engelleyeceksiniz? İmajınız can değerinde değil” denildi. tek bir kişi. Bu akıl dışı kararınızdan hemen vazgeçin. #TwitteriAcin.”

DİSK Basın-İş, erişimin kısıtlanmasının bilgi alma hakkının reddi olduğuna da dikkat çekti. Açıklamada, “Resmi makamlardan doğru, şeffaf ve güvenilir bilgilerin alınmadığı bu günlerde sosyal medyada bant daraltma, halkın bilgi alma hakkını engellemektedir. Bant daraltma uygulamasını derhal durdurun, bilgi paylaşan kimseyi engellemeyin. , gazeteciler dahil.” (HABER MERKEZİ)

cayiralanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu