Haber

Sakarya’da ‘Narco’ eğitimi

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanlara yönelik düzenlediği eğitimler, program takvimi çerçevesinde devam ediyor.

Personelin gelişimi için birçok alanda verilen eğitimlerin konusu bu kez ilaçlarla çaba oldu. “Narco Guide” başlığı altında verilen eğitimlerde kurum çalışanlarına ilaçtan korunma sistemleri hakkında değerli bilgiler verildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen 10 günlük eğitim, çalışanların kademeli katılımıyla tamamlandı.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü uzman kadrosu tarafından düzenlenen eğitimlerde, uyuşturucu israfı, yasal sorumluluklar ve kişilerin kendilerini ve çevrelerini uyuşturucudan koruma yöntemleri hakkında değerli bilgiler verildi.

Uyuşturucunun topluma zararları ve aile kavramına ilişkin kritik noktalara da değinen uzmanlar, ayrıntılı bir sunum yaparak, uyuşturucu kullanımının kişilerde ruhsal ve fiziksel olarak önemli kayıplara neden olduğunu belirtti. Uyuşturucudan arınmış bir toplum hepimizin eseri sloganıyla gerçekleştirilen eğitimler, işçiler tarafından ilgiyle takip edildi.

Eğitimlerle ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi, “Günümüzde başta gençlerimiz olmak üzere toplumun değerli bir sorunu olan konunun kullanımı konusunda kurum personelimize yönelik detaylı bir eğitim toplantısı düzenlendi. 10 gün süren eğitimlerde çalışanlarımızın görev alanlarında ilaçlamalar ile gerçek bir efor yöntemi hedeflenmektedir. Bu çabayı içinde yaşadığımız toplumda gerçek ve aktif bir şekilde ortaya koymak, sadece bilinç seviyemizi yükseltmekle kalmayacak, analiz noktasında da somut adımlar atmamızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu