Ekonomi

Private Label Sektörü ‘Plat Talks Sahur’ etkinliğinde bir araya geldi

Özel markalı ürünler bölümünün geliştirilmesi ve bölümdeki sorunların analizi ile ilgili çalışmalarını sürdüren PLAT Özel Markalı Ürünler Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği, 31 Mart Cuma akşamı PLAT Talks Sahur Özel etkinliğinde PLAT Üyeleri ile bir araya geldi. 1 Nisan Cumartesi gününe kadar.

PLAT Derneği’nin yoğun katılımıyla bölümün önde gelen isimlerinin konuk olarak katıldığı etkinliğe BİM COO’su Galip AYKAÇ, İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Ürünler Yönetim Kurulu Başkanı Adil PELİSTER ve GEBKİM Kimya İhtisas OSB Yönetim Komitesi Lideri Vefa İbrahim ARACI katıldı. üyeler.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer, deprem felaketinin ilk dakikalarından itibaren üye firmalarla birlikte bölge halkına düşen görevin bilinciyle harekete geçtiklerini hatırlattı. bölgenin yaralarını sarması ve toplumsal dayanışma içinde olması gerektiğini belirterek şunları söyledi: Hemen hayata geçirdik. Üye firmalarımızın da desteği ile bölgede salgın riskinin önlenmesi adına kritik bir konumda bulunan hijyen ürünlerinin ihtiyaç sahiplerine doğru bir şekilde ulaştırılmasını sağlamak en temel ilkelerimizden biri olmuştur.” söz konusu.

“Seçim öncesi ve sonrası ekonomi”

IMF, OECD ve Dünya Bankası gibi kurumların ve derecelendirme şirketlerinin tahmin raporlarından yola çıkarak piyasa değerlendirmesi yapan Dr. Hakan Özerol, özellikle doların yönü ve faiz konusunda varsayımlarda bulundu. Seçim sonrası ekonomi politikalarına ilişkin topladığı verileri PLAT üyeleriyle paylaşan Hakan Özerol, özellikle dolarda beklenen fiyat artışının kaçınılmaz olduğunu ve birçok küresel gelişmenin ortada durduğunu belirtti. Devlet borçlanma faizleri ve bankaların uyguladığı piyasa faizlerinin ekonomiye etkilerini inceleyen Özerol, özellikle mevcut politikaların nasıl değişebileceğine değindi.

onikisubat-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu